رفتن به محتوای اصلی
SmartDNS

دی ان اس های تحریم شکن SmartDNS

در جدول زیر دی ان های فعال ایرانی تحریم شکن قرار گرفته است که میتوانید برای دور زدن سرویس ها, سایت ها، بازی ها و کنسول های تحریمی استفاده کنید.

شاتل ⭐️
شکن ⭐️⭐️
بگذر ⭐️ الکترو ⭐️

85.15.1.14
85.15.1.15

*فقط برای کاربران ADSL شاتل قابل استفاده است.

178.22.122.100
185.51.200.2

185.55.226.26
185.55.225.25

185.231.182.126
37.152.182.112

78.157.42.100
78.157.42.101

 

SmartDNS چیست؟

SmartDNS فناوری مبتنی بر استفاده از DNS برای رفع انسداد سایت ها و سرویس های دارای محدودیت جغرافیایی (تحریم) است.

تا حدودی شبیه هدایت ترافیک شما به سرورهای پروکسی از طریق یک سرور راه دور است که آدرس واقعی IP و مکان فیزیکی شما را مخفی می کند، با این حال SmartDNS فقط بخشی از ترافیک شما یعنی پرس و جوهای DNS را به سرورهای خود هدایت میکند.

در نتیجه فناوری SmartDNS برای موقعیت هایی که نیاز به دسترسی محتوای مسدود شده جغرافیایی دارید بدون تاثیر بر کل ترافیک دستگاه شما و بدون پوشاندن آدرس IP واقعی انتخاب عالی است.

SmartDNS چه تفاوتی با VPN و پروکسی دارد؟

همین طور که قبلا گفتیم SmartDNS تا حدودی شبیه پروکسی ها است. البته تفاوت بزرگ آن مخفی کردن آدرس IP واقعی کاربران است که SmartDNS آن را دست نخورده باقی می گذارد ولی همچنان محتوای مسدود شده و تحریمی را باز میکند.

اتصال شما کُند نمی کند

SmartDNS چندان تاثیری بر اتصال شما به اینترنت نمی گذارد زیرا ترافیک شما را مانند VPNها تغییر نمیدهد.

راحتی در استفاده بر روی هر دستگاهی که دارای اینترنت باشد کار می کند

در هسته، SmartDNS فناوری کاملا ابتدایی است و هیچ قابلیت خاص یا قدرت محاسباتی در دستگاه شما نیاز ندارد به این ترتیب می توان آن را روی هر دستگاهی که دارای اینترنت باشد بدون تنظیمات پیچیده و پیکره بندی خاصی استفاده کرد فقط باید SmartDNS را روی روتر WiFi یا مودم و کارت شبکه خود قرار دهید.

از شما محافظت نمی کند!

در عین حال کارهایی وجود دارد که SmartDNS نمی تواندآن ها را انجام دهد، این فناوری به هیچ وجه برای محافظت از داده های شخصی، اطلاعات حساس، ترافیک اینترنتی یا حریم خصوصی شما نیست و نمیتواند شما را به صورت آنلاین ناشناس کند.دلیل این که این ابزاز سرعت اتصال شما را کُند نمیکند این است که ترافیک شما را برای ایمن کردن رمزگذاری نمی کند.

نمی تواند همه چیز را به یکباره رفع انسداد کند

نکته آخر که باید در نظر داشته باشید این است که هر ارائه دهنده SmartDNS مکان های سرور متفاوتی را ارائه می دهند برخی از آنها قادر خواهند بود سرویس های خاصی را که شما نیاز دارید را رفع انسداد کنند در حالی که برخی دگیر را نمی توانند.

یک نظر برای این نوشته موجود است

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

این سایت توسط reCAPTCHA و گوگل محافظت می‌شود حریم خصوصی و شرایط استفاده از خدمات اعمال.

برگشت به بالا